Polska Organizacja Turystyczna partnerem Rejsu Niepodległości

Polska Organizacja Turystyczna przyłącza się jako partner do Rejsu Niepodległości żaglowca "Dar Młodzieży". W rejsie dookoła świata weźmie udział polska młodzież, m. in. wyłoniona w konkursie oraz przedstawiciele młodzieży z wybranych krajów świata, do których portów zawinie polski żaglowiec. Rejs pod biało-czerwoną banderą uświetni setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a jego celem będzie upowszechnienie na świecie wiedzy o naszym kraju, w tym o polskich atrakcjach turystycznych.

2018-02-22 09:50:44
Autor:

– Jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, to, poza wielkim narodowym świętem, również doskonała okazja do promocji naszego kraju i jego walorów turystycznych. Jako Polska Organizacja Turystyczna będziemy realizować wiele okołorocznicowych działań. Jednym z nich jest właśnie współudział w Rejsie Niepodległości. Będziemy promować polskie atrakcje turystyczne w portach, do których zawinie na swojej trasie Dar Młodzieży. Nie zabraknie też inicjatyw kierowanych do przedstawicieli branży turystycznej z odwiedzanych podczas rejsu państw – mówi prezes POT Robert Andrzejczyk.

Polska Organizacja Turystyczna planuje zorganizowanie wydarzeń dla lokalnej branży turystycznej w wybranych portach, do których zawinie „Dar Młodzieży”. Przykładowo, korzystając z cumowania żaglowca w porcie w Singapurze 24 września 2018 r., Polska Organizacja Turystyczna wraz z PLL LOT planuje promocję nowego bezpośredniego połączenia lotniczego Singapur-Warszawa. Ponadto załoga żaglowca zostanie wyposażona w drukowane i multimedialne materiały promujące Polskę jako miejsce atrakcyjne turystycznie. 

Rejs Daru Młodzieży, którego organizatorem jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, oprócz upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości to także kontynuacja, jak i twórcze rozwinięcie idei Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. "Dar Młodzieży" wypłynie z Gdyni w świat z Iskrą Bożego Miłosierdzia - symbolem ŚDM Kraków 2016, na pokładzie. W styczniu 2019 roku żaglowiec przybije do wybrzeży Panamy, gdzie pod polską banderą nastąpi uroczyste przekazanie Iskry Bożego Miłosierdzia gospodarzom 34. Światowych Dni Młodzieży. W marcu 2019 roku "Dar Młodzieży" powróci do Polski.

ZNAJDŹ NAS: