Deklaracja Woli Współpracy – silny przemysł spotkań w Krakowie

Trzy krakowskie obiekty działające w przemyśle spotkań: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków  i TAURON Arena Kraków podpisały 19 czerwca 2018 r. Deklarację Woli Współpracy. To dokument, dzięki któremu organizatorzy dużych wydarzeń biznesowych, kulturalnych oraz sportowych będą mogli skorzystać z komplementarnej oferty Miasta w zakresie profesjonalnej organizacji imprez.

2018-06-25 09:10:12
Autor:

Kraków wciąż jest wymieniany w rankingach najczęściej i najchętniej odwiedzanych miast w Europie. W 2017 roku odwiedziło go ponad 12 mln 900 tys. turystów (dane: Małopolska Organizacja Turystyczna dla Urzędu Miasta Krakowa). To wzrost o 750 tys. w porównaniu z rokiem poprzednim. Goście, którzy odwiedzili wtedy stolicę Małopolski wydali około 5 mld 480 mln zł. Największy procentowy udział stanowili turyści tradycyjni, którzy przyjeżdżają zwiedzać Kraków, jednak dzięki rozwojowi oferty dla turystyki pielgrzymkowej, turystyki medycznej oraz biznesowej, do Krakowa przyjeżdżają także turyści nastawieni na konkretne aktywności podczas pobytu. Między innymi udział w kongresie i zapoznanie się z ofertą turystyczną miasta.

Rok 2014 był dla Krakowa przełomowy. To właśnie wtedy w ramach wzmacniania funkcji metropolitalnych miasta zostały zrealizowane inwestycje o znaczeniu strategicznym dla rozwoju turystyki i kultury. Nowa infrastruktura w postaci trzech obiektów: Centrum Kongresowego ICE Kraków, TAURON Areny Kraków oraz -  jedynej prywatnej inwestycji w tym gronie - Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków wzbogaciła ofertę miasta skierowaną do organizatorów dużych wydarzeń biznesowych, kulturalnych oraz sportowych.

Dla przemysłu spotkań Polska, a także Kraków nadal są bardzo atrakcyjnym rynkiem, który dopiero niedawno został odkryty przez międzynarodowe stowarzyszenia oraz firmy specjalizujące się w organizacji kongresów i konferencji. Widać to także po statystykach wydarzeń, które odbywają się pod Wawelem.

Obiekty, które podpisały Deklarację w obecności przedstawicieli przemysłu spotkań w Krakowie działających w inicjatywnie Kraków Network, zadeklarowały wolę współpracy w zakresie tworzenia komplementarnej oferty dla organizatorów wydarzeń biznesowych, kulturalnych oraz sportowych. Komplementarność usług świadczonych przez obiekty oraz ich odmienna funkcjonalność stanowią bowiem o potencjale i atrakcyjności oferty Miasta dla przemysłu spotkań.

W ramach współpracy będą podejmowane działania zmierzające do utrzymania wydarzeń w Krakowie, tak by nie przejmowały ich obiekty w innych miastach, zwłaszcza w sytuacji, w której dany obiekt nie ma wolnego terminu lub nie posiada odpowiedniego zaplecza technicznego i technologicznego oraz liczby miejsc. W takich przypadkach wdrożona zostanie tak zwana polityka rekomendacji, dzięki której organizatorzy będą mogli zapoznać się z kompleksową ofertą trzech obiektów.

Deklaracja Woli Współpracy została podpisana w obecności: Andrzeja Kuliga –  Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta, przez Izabelę Helbin – Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora Centrum Kongresowego ICE Kraków, Małgorzatę Marcińską – Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A., operatora TAURON Areny Kraków, Jacka Gryzło – Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A., operatora TAURON Areny Kraków oraz Grażynę Grabowską – Prezes Zarządu Targi w Krakowie Sp. z o.o., właściciela Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków.

Materiał video: https://youtu.be/DRXhbQgHdAs

Źródło: mat. prasowy Krakowskie biuro festiwalowe

ZNAJDŹ NAS: