VES i #robiewideło z własną instalacją podczas Bella Skyway Festival

 „I <3 Toruń” to multimedialna instalacja o blisko 18 metrowej podstawie, która gościła od 21-26.08 na placu przy ulicy Generała Władysława Sikorskiego w pobliżu Muzeum Etnograficznego, stanowiąc symboliczny element 10. Edycji Bella Skyway Festival.

2018-09-03 10:49:13
Autor:

Napis został zbudowany z paneli diodowych P5 w nietypowych kształtach, które  pozwoliły uzyskać jednorodną powierzchnię LED w formie liter i figur, na której wyświetlane zostały specjalnie przygotowane grafiki i animacje. Instalacje „I <3 …” pojawiają się w wielu polskich, jak i zagranicznych miastach stanowiąc jednocześnie promocję regionu, miejsce spotkań, jak również atrakcję  dla turystów i mieszkańców. W Toruniu podczas Bella Skyway Festival napis ten wykonany został w technologii multimedialnej dając uczestnikom wydarzenia możliwość podziwiania różnorodnych, zmieniających charakter napisu, grafik.

Projekt powstał przy współpracy VES i #robiewideło, a jego autorką jest Iwona Czarnata – Dyrektor Zarządzający VES sp. z o.o.

Bella Skyway Festival to wzbogacenie krajobrazu kulturalnego Torunia o kolejne wydarzenie o europejskim charakterze. Niecodzienne, unikatowe, zmieniające rzeczywistość, tchnące nowe życie w stare mury miasta. Festiwal organizowany jest w Toruniu nieprzerwanie od 2009 roku, jego początki wiążą się ze staraniami miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Program wydarzenia opiera się na trzech filarach: nauka, sztuka, ludzie. Sztuka i nauka oraz silny wymiar społeczny to aspekty, które od zawsze przenikały się i uzupełniały w Toruniu. Dzięki temu ma on niezwykły charakter – jest bogaty w idee i wartości humanizmu. Bella Skyway Festival to odzwierciedlenie duszy Torunia.

Źródło: mat. pras. VES 

ZNAJDŹ NAS: