VES w ścisłym finale międzynarodowego konkurs Event Technology Awards 2017

VES za swój Nowatorski Technologicznie i kreacyjnie Video Mapping 3D, który stanowił główny element multimedialnej scenografii, oficjalnej części Gali Panattoni EUROPE 2016, został doceniony przez międzynarodowe Jury i znalazł się w ścisłym finale konkursu The Event Technology Awards w kategorii „Best use of Projection Mapping”.

2017-08-07 11:49:25
Autor:

„Nominacja dla VES i AnixEvents pokazuje jak silnie kreacyjnie i technologicznie jest nasza krajowa branża. Prawie każdego dnia słyszymy o kolejnych spektakularnych eventach, jakie odbywają się nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami.  Informacja o nominacji i fakt, że zrealizowaliśmy jeden z siedmiu najlepszych mappingów ubiegłego roku w Europie napawa dumą” - mówi Iwona Czarnata, Dyrektor Zarządzający VES.

Konkurs The Event Technology Awards, jest uznawany za jeden z kluczowych w branży eventowej. Podczas finałowej Gali nagradzane są najbardziej nowatorskie technologicznie realizacje i rozwiązania mijającego roku. Wielki finał konkursu odbędzie się 9 listopada w Londynie.

Zrealizowany, podczas Gali Panattoni EUROPE 2016, Video Mapping 3D to przykład, jak umiejętne wykorzystanie  najnowszych technologii pozwala realizować najśmielsze eventowe kreacje w zupełnie nowym wymiarze – począwszy już od etapu projektowania.

Surowe wnętrza zabytkowego warszawskiego Toru Wyścigów Konnych Służewiec, dzięki najnowszym technologiom i niepowtarzalnej kreacji, posłużyły do stworzenia bezprecedensowego Video Mappingu 3D. Multimedialna scenografia wyświetlana, jednocześnie w pięciu płaszczyznach, otaczała zebranych gości z każdej ze stron. Dzięki pełnej integracji wszechobecnego obrazu z dźwiękiem Goście zostali przeniesieni do niezwykłych wnętrz hal magazynowych pełnych pracujących trybów i budujących się rusztowań.

„W swoich realizacjach zawsze stawiamy na niestandardowe rozwiązania, zarówno jeśli chodzi o miejsce eventu, jak możliwości technologiczne. Tym razem, chcieliśmy zastąpić klasyczną scenografię i technikę, nowoczesnymi technologiami, a cały budynek przekształcić w wielki, multimedialny ekran. Bez wątpienia, było to możliwe dzięki zaufaniu i otwartości na nowe rozwiązania ze strony Klienta”   – mówi Michał Pieprzowski, Anix Event.

„W wieloetapowy proces przygotowania eventu od strony technicznej, zaangażowanych z naszej strony było ponad 25 osób, m.in. 18 techników i 5 programistów pracujących bezpośrednio w miejscu organizacji eventu oraz koordynatorzy odpowiadający za całą logistykę wydarzenia. Takie wydarzenia jak Gala Panattoni EUROPE pokazują, że w Polsce mogą powstawać produkcje eventowe, których projekt i kreacja stoją na najwyższym  światowym poziomie.” – mówi Iwona Czarnata, Dyrektor Zarządzający VES.

Nad powodzeniem realizacji od strony technicznej, w tym również zapewnienia backupów sprzętowych i realizacją tak nowatorskiego technologicznie  Video Mappingu 3D czuwał od strony VES - Łukasz "Bandzi" Błażewicz – Kierownik ekipy technicznej.

Pomysłodawcą oprawy i organizatorem wydarzenia był Anix Event. Za oprawę multimedialną odpowiada firma VES. Wydarzenie zostało przygotowane w ścisłej współpracy z Działem Marketingu Panattoni Europe.Źrodło: VES Sp. z o.o.

ZNAJDŹ NAS: