Największy stacjonarny maraton programowania w Global Expo

Ponad 2,5 tys. programistów i hakerów z Polski oraz zagranicy przyjedzie do stolicy na największy stacjonarny hackathon na świecie – HackYeah 2018. Przez 24 godziny bez przerwy będą zmagać się z trudnymi zadaniami z zakresu IT i poszukiwać nowych rozwiązań technologicznych. Powalczą o nagrody o łącznej wartości 425 tys. zł. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 listopada 2018 roku w zrewitalizowanych halach nowoczesnego centrum Global Expo przy Modlińskiej 6D, które powstało na dawnych terenach FSO przy najruchliwszym węźle komunikacyjnym Warszawy. Zysk z imprezy przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Partnerami wydarzenia są m.in. PKO BP, PKN Orlen, VISA, Wojsko Polskie, PKP Intercity czy Totalizator Sportowy.

2018-11-22 14:07:29
Autor:

- Na dwa dni nowo otwarte Global Expo zamieni się w światowe centrum kodowania. Na HackYeah będziemy gościć programistów czy specjalistów IT z różnych części świata, ale nie zabraknie też miejsca dla kreatywnych osób dopiero zaczynających swoją przygodę z programowaniem. Na uczestników czeka około 20 zadań o różnym stopniu trudności, za które będą przyznawane atrakcyjne nagrody pieniężne i nie tylko. Liczymy, że przestronne, nowoczesne hale Global Expo będą sprzyjać rozwiązywaniu technologicznych wyzwań i stworzą w międzyczasie komfortowe warunki do szybkiego i efektywnego odprężenia w strefie relaksu mówi Bartosz Sosnowski, wiceprezes Centrum Targowo-Kongresowego, operatora Global Expo.

Zadania otwarte zostały podzielone trzy ścieżki tematyczne: Zdrowie, Finanse i Inwestycje oraz Edukacja. W ramach pierwszej z nich programiści będą pracować nad propozycjami, które miałyby poprawić opiekę zdrowotną w przyszłości. W kategorii „Finanse i Inwestycje” będą szukać rozwiązań w zakresie nowych technologii pozwalających zrozumieć strukturę i funkcjonowanie procesów finansowych, usprawniających operacje bankowe czy zapobiegających nieprawidłowościom i oszustwom finansowym. Z obszaru „Edukacja” wyzwaniem będzie stworzenie platformy, która pomagałaby dzieciom w odrabianiu pracy domowej czy przygotowaniu do egzaminów albo gry VR, której celem byłby rozwój wysokiej jakości szkoleń. Oprócz kategorii głównych do wykonania będą też zadania dostarczone przez partnerów. Wojsko Polskie przygotowało zmagania w zakresie cyberbezpieczeństwa, które będą odbywać się  w oparciu o zasady Capture the Flag. Oprócz nagród pieniężnych przewidziano też nagrody dodatkowe, w tym przejazd KTO Rosomak po poligonie, kurs dla korespondentów wojennych czy skok spadochronowy w tandemie z żołnierzem.

Częścią hackathonu ma być konferencja NIGHT TECH TALKS, w ramach której zaplanowano kilkadziesiąt wykładów. Eksperci omówią m.in. jak zrobić własną kryptowalutę, wykonać pierwszą mobilną aplikację czy w jaki sposób zabezpieczyć interesy wykonawcy podczas wdrażania projektu IT. Poruszone zostaną też zagadnienia dot. fintech w praktyce, funduszy europejskich dla programistów e-pionier, enkapsulacji i wiele innych. Organizatorzy zadbali również o rozrywkę dla programistów. Na miejscu czekać będzie ścianka wspinaczkowa, masaże, gry VR oraz flippery, a także koncert-niespodzianka. Cały zysk z imprezy zostanie przekazany na rzecz Szkoły 3.0 - organizacji charytatywnej, która wspiera kursy informatyczne dla dzieci w krakowskich Domach Dziecka. 

Global Expo, w którym odbędzie się HackYeah 2018 to unikatowe na mapie stolicy i Polski centrum targowo-wystawiennicze. Zostało wybudowane w miejscu byłej fabryki FSO na warszawskim Żeraniu z zachowaniem funkcjonalnych elementów dawnych hal, łącząc oryginalny poprzemysłowy design z nowoczesnymi technologiami. Wyjątkowe parametry odziedziczone po FSO otwierają nowe możliwości dla organizatorów imprez, pozwalając na realizację nawet najbardziej niestandardowych wydarzeń, które do tej pory nie mieściły się pod dachem. Oprócz przestronnej hali, centrum dysponuje piętrem konferencyjnym przeznaczonym na duże kongresy i mniejsze spotkania. Obiekt będzie zapewniać też pełną infrastrukturę towarzyszącą - wkrótce ruszy restauracja na 300 miejsc, a docelowo działać będzie też hotel klasy biznes, zarządzany przez renomowanego partnera. Więcej na www.globalexpo.pl.

fot. Global Expo

ZNAJDŹ NAS: