Znamy program Meetings Week Poland 2019

Organizatorzy siódmej edycji Meetings Week Poland (MWP) przedstawili program merytorycznej części wydarzenia. Tegoroczne spotkanie odbywa się w nowej, trzydniowej formule, która zakłada prowadzone równolegle konferencje i warsztaty. Meetings Week Poland 2019 odbędzie się w dniach 20 – 22 marca w MsMermaid w Warszawie.

2019-03-18 13:53:53
Autor:

Meetings Week Poland tradycyjnie otworzy spotkanie z cyklu Poland – Meetings Destination, założeniem którego jest poruszanie kluczowych zagadnień dotyczących przyszłości rynku spotkań. W tym roku współorganizatorzy PMD – Stowarzyszenie „Konferencje & Kongresy w Polsce” oraz magazyn The Warsaw Voice – poruszą temat wartości rynku kongresów i współpracy z partnerami oraz zmierzą się z wyzwaniami, jakie rynkowi stawia sztuczna inteligencja i automatyzacja. Wśród zaproszonych mówców są m.in. przedstawiciele uczelni wyższych, naukowych i branżowych stowarzyszeń, administracji, convention bureaux czy PCO.

Uzupełnieniem paneli PMD będą toczące się równolegle warsztaty „Jak napisać ofertę sponsorską?”, który poprowadzi Martyna Żak, specjalistka w dziedzinie fundraisingu i marketingu dla NGO, oraz „Jak napisać BID, żeby wygrać kongres”, który poprowadzi Anna Górska, Expo XXI Warszawa.

Spotkanie przygotowane przez Stowarzyszenie Branży Eventowej dotyczyć będzie międzynarodowej perspektywy rozwoju event marketingu i współpracy w branży. Organizatorzy konferencji podkreślają, że coraz więcej polskich firm decyduje się na poszukiwania klientów z krajów sąsiadujących z Polską lub obsługę zagranicznych marek rozwijających się w naszym kraju, dlatego w szczególności położony zostanie nacisk na „europejską wymianę doświadczeń w branży eventowej”. Wśród gości spotkania będą przedstawiciele branży z Niemiec, Francji, Anglii, Czech i krajów skandynawskich. Tematyka prelekcji i paneli dotyczyć będzie m.in. charakterystyki poszczególnych rynków, możliwości współpracy, stylu komunikacji i różnic kulturowych, międzynarodowych konkursów i programu hosted buyers na międzynarodowe wydarzenia.

Stowarzyszenia reprezentujące sektor incentive travel – SOIT i SITE Poland – będą gospodarzami konferencji Incentive Travel Day. Gościem specjalnym będzie Victor Borsuk – podróżnik, influencer, kitesurfer, siedmiokrotny mistrz Polski w kitesurfingu oraz wielokrotny zwycięzca Pucharów Azji i Europy. Opowie o tym, jak dobrze przygotować się do organizacji wyjazdu incentive z elementami sportowymi. W kolejnej części Incentive Travel Day, eksperci i praktycy social media, pokażą uczestnikom, jak używać kanałów mediów społecznościowych, aby te działania oparte o dobrze zdefiniowaną strategię, budżetowanie i odpowiednio dobrane narzędzia, realizowały zakładane cele i były efektywne kosztowo. Kolejnym tematem będą wyjazdy incentive o tematyce kulinarnej i enologicznej – eksperci i praktycy zdradzą najpopularniejsze destynacje wyjazdów kulinarnych oraz podzielą się doświadczenia związanymi z odkrywaniem smaków najlepszych kuchni świata.

Tegoroczne Forum Obiektów (organizowane przez MPI Poland Chapter i Z-Factor) poświęcone będzie tematyce wykorzystania danych do podejmowania świadomych decyzji biznesowych. Organizatorzy spotkania zaznaczają, iż w erze, gdzie jesteśmy zasypywani tonami przeróżnych cyfr i informacji, ciężko zdecydować, co analizować, a czego nie. Eksperci branży, zarówno ze strony obiektów, jak i dostawcy analiz, wskażą uczestnikom forum rozsądną ścieżkę. Do dyskusji zaproszeni zostali również przedstawiciele lokalnych convention bureaux. Wspólnie będą poszukiwać odpowiedzi na pytania, czy i jakie dane potrzebne są organizacjom odpowiedzialnym za promocję destynacji, czy zadaniem CVB jest jedynie dostarczanie informacji przedsiębiorcom oraz jakie decyzje podejmowane są przez polskie DMO w oparciu o analizę cyfr?.

Tradycyjnie podczas forum zaprezentowane zostaną obiekty nominowane do MP Power Awards – tym razem przez pryzmat cyfr.

Po raz siódmy w ramach Meetings Week Poland, a po raz trzynasty w Polsce odbędzie się IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum (organizator Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie), która skierowana jest do studentów. Program konferencji oparty jest na całodziennych warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów z dziedziny turystyki biznesowej z całego świata.

W tej edycji, w ramach MWP, Poland Convention Bureau POT, oprócz spotkania działających w Polsce convention bureaux, zaplanowało fam trip połączony z warsztatami dla planistów spotkań, reprezentujących rynki Skandynawii i Beneluksu.

Finałowym eventem Meetings Week Poland jest finał konkursu branży eventowej – MP Power Awards® (organizator MeetingPlanner.pl). Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną wybrane przez jury najlepsze projekty, produkty, obiekty oraz osobowości branży. Uczestnicy gali poznają także Kreatywnego Roku Branży Eventowej oraz Odkrycie Roku MPI Poland Chapter.

– Różnorodna tematyka Meetings Week Poland z jednej strony pokazuje, jak ogromną i zróżnicowaną stanowimy branżę, z drugiej strony, mamy nadzieję, że każdy, niezależnie od specjalizacji w przemyśle spotkań, znajdzie w programie to, co pomoże rozwijać biznes i swoje kompetencje – mówi Sebastian Słoniewski, prezes zarządu Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel, które koordynuje Meetings Week Poland 2019. – Oczywiście część merytoryczna, edukacyjna MWP to jego podstawa, ale oprócz dużej dawki wiedzy, inspiracji, wymiany doświadczeń i opinii, Meetings Week Poland to także możliwość budowania swoich relacji biznesowych i rozwijania sieci kontaktów – zaznacza Sebastian Słoniewski.

 

Skrócony program Meetings Week Poland 2019

  • Poland – Meetings Destination: Trendy i wyzwania dla rynku kongresów w Polsce, (20 marca, środa, organizator: Stowarzyszenie „Konferencje & Kongresy w Polsce” oraz magazyn The Warsaw Voice)
  • Europejska wymiana doświadczeń w branży eventowej „Share & exchange how to make the best of european events”, (21 marca, czwartek, organizator: Stowarzyszenie Branży Eventowej)
  • Incentive Travel Day, (21 marca, czwartek, organizator: Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel, SITE Poland)
  • Wydarzenie Poland Convention Bureau POT - spotkanie convention bureaux oraz warsztaty z uczestnikami fm tripu Poland - Smart move, (21 marca, czwartek, organizator: Polska Organizacja Turystyczna Poland Convention Bureau)
  • Forum Obiektów: Hotel Data Conference, (22 marca, piątek, organizatorzy: MPI Poland Chapter i Z-Factor)
  • IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum, (22 marca, piątek, organizator: Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie)
  • Gala konkursu MP Power Awards® (22 marca, piątek, organizator: MeetingPlanner.pl)

 

Organizatorzy Meetings Week Poland 2019 to: Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel (koordynator), SITE Poland, MPI Poland Chapter, Stowarzyszenie Branży Eventowej, Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce oraz Polska Organizacja Turystyczna Poland Convention Bureau, Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie, The Warsaw Voice i MeetingPlanner.pl.

 

www.meetingsweek.pl

 

ZNAJDŹ NAS: