Żeglarski event

Pomysł na udaną integrację na Mazurach

2020-01-24 14:13:54

Dzwoni klient. Chciałby wyjechać na Mazury i szuka hotelu bezpośrednio nad jeziorem, koniecznie z możliwością zorganizowania regat. Oczekuje dobrej zabawy, towarzystwo lubi aktywnie spędzać czas i rywalizować. Aha, prosi jeszcze o salę konferencyjną na rano, przed żaglami, a wieczorem  planuje uroczysty bankiet. Na kiedy oferta? Możliwie szybko. Musi przedstawić propozycję na najbliższym zebraniu. Brzmi znajomo?

Zainteresowanie integracją na Mazurach rośnie. Jedne firmy lubią zmiany, ciągle szukają nowych doświadczeń i prędzej czy później ich wybór pada na regaty. Inne są wiernymi fanami Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, wodne wyścigi organizują co roku i nigdy im się nie nudzą. Wszystkich uczestników łączy jedno – chcą wrócić z wyjazdu z pięknymi wspomnieniami. Jest to możliwe tylko przy wyborze odpowiedniego hotelu i specjalistów od regat. Te dwa, idealnie dobrane składniki zaważą o niezwykłych wrażeniach z żeglarskiego eventu.

ZACZNIJMY OD PODSTAW

Smaczne jedzenie, wygoda i profesjonalna obsługa – trudno, by uczestnicy firmowej integracji byli zadowoleni, gdy nie zagra któryś z tych czynników. To podstawa w trosce o gości niezależnie od celu wyjazdu. Pomysł ścigania się na wodzie wymaga oczywiście dostępu do zbiornika wodnego, a dodatkowo odpowiedniej infrastruktury portowej. Jeżeli znamy hotel, który to wszystko zapewnia, robi to na wysokim poziomie i ze stałą jakością, możemy czuć się bezpiecznie i uniknąć wielu zmartwień. Dobrze jednak na tym nie poprzestawać. Grupa decydująca się na wydarzenie w żeglarskim klimacie na pewno doceni pójście o krok dalej.

ŻEGLARSKI HOTEL

Nadzwyczajną wartością żeglarskiego eventu będzie współpraca z żeglarskim hotelem, jakim z pewnością jest hotel Robert’s Port**** w Starych Sadach, 5 km od Mikołajek. Stworzy to niepowtarzalną atmosferę i sprawi, że pobyt będzie niezwykle spójny, bo goście w każdym momencie i w każdym miejscu natkną się na marynistyczny akcent. Pozwoli to podtrzymać ich emocje z regat i sprawi, że nawet tak prozaiczna czynność jak zameldowanie urośnie w ich oczach do elementu żeglarskiego eventu.

Co to oznacza w praktyce? Uczestnik podniesie głowę, a tuż nad wejściem do obiektu ujrzy okazałą kotwicę. Wejdzie do recepcyjnego lobby, gdzie symbol ten widnieje na lśniącej posadzce. Wypełni kartę meldunkową i otrzyma klucz z numerem pokoju uwypuklonym na złotej kotwicy. W pokoju, tuż nad ramą łóżka, zauważy rysunek trzymasztowej fregaty, o burtę której uderzają wzburzone fale. Obiad zostanie mu podany w Restauracji Kapitańskiej z barem w kształcie żaglowca lub w Restauracji Żeglarskiej, również z bogactwem marynistycznych detali. Rezerwacja pokoi w tego rodzaju hotelu umożliwi zachowanie unikalnego charakteru pobytu w każdym, najdrobniejszym szczególe.

ŻEGLARSKA PRZYSTAŃ

Usytuowanie hotelu ma także ogromne znaczenie. Uczestnicy firmowych regat w Hotelu Robert’s Port mają doskonałą bazę wypadową do najpiękniejszych zakątków Pojezierza Mazurskiego. Hotelowy port u brzegu jeziora Tałty leży na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich rozciągającym się od jeziora Mamry aż po Jezioro Nidzkie. Port posiada wszelką niezbędną infrastrukturę – sanitariaty, nowoczesny i funkcjonalny kapitanat, wypożyczalnię sprzętu wodnego, takiego jak kajaki, rowery wodne, łodzie wiosłowe i motorowe.

Właściciel hotelu jest armatorem 4 statków pasażerskich. Największy z nich – Gałczyński – może przyjąć na swój pokład 250 pasażerów. Wszystkie jednostki odbywają zarówno regularne, biletowane rejsy, jak i są wynajmowane na wyłączność. Mogą w jednej chwili być statkami wycieczkowymi, a w drugiej przemienić się w nastrojowe miejsce kolacji z czarującym widokiem lub miejsce imprezy z muzyką na żywo. Warto mieć na uwadze wszystko to, czym dysponuje dany obiekt, co może urozmaicić pobyt i wciąż wpisuje się w żeglarski klimat integracji.

ŻEGLARSKA ATRAKCJA

Wyjazd firmowy powinien mieć w sobie coś emocjonującego, co na długo zapadnie w pamięć uczestników. Regaty doskonale się sprawdzają w takich okolicznościach, ponieważ zawierają element rywalizacji. Sam fakt, że odbywają się na wodzie, podnosi adrenalinę. Toczy się przecież walka z żywiołem, należy włożyć w nią swój wysiłek i przede wszystkim działać zespołowo. Wiatr rozwiewa włosy, krople wody rozpryskują się w powietrzu, a jacht przyspiesza napędzany wydętymi, białymi żaglami. Każdy szczegół wyścigu pracuje na to, by uczestnicy do nocy rozprawiali o tym, kto kogo wyprzedził, kto miał szansę na podium, a kto w pięknym stylu zrobił zwrot.

ŻEGLARSKA AGENCJA

Zorganizowanie regat, które dostarczą niezapomnianych emocji, będą przebiegały sprawnie i bezpiecznie, należy powierzyć specjalistom. Sailing Event to firma, która działa od 2012 r., a w sezonie 2019 zorganizowała 59 eventów żeglarskich. W swojej ofercie ma szereg atrakcji na wodzie, takich jak rejsy, regaty czy grę wodną. – Chcecie nagrodzić pracowników, zintegrować zespół czy zachwycić klientów? W zależności od tego, jaki cel ma Wasz event, pomożemy dobrać odpowiednią formę aktywności. Zapewniamy naszym klientom świetną zabawę pod okiem wybranych przez nas sterników, doświadczonych sędziów i jednostek WOPR – mówi Karol Górski, założyciel Sailing Event i aktywny regatowiec.

Z pewnością liczy się także oprawa wizualna głównej atrakcji. Maszty z flagami na brzegu, windery na każdym jachcie, wieczorna impreza w stylu „Yacht Club” i pełna emocji i muzyki ceremonia zakończenia regat – to wszystko elementy, które podniosą rangę wydarzenia. Warto również zdecydować się na zatrudnienie profesjonalnego żeglarskiego fotografa i ekipy filmowej, która ma doświadczenie na imprezach o takim charakterze. Dzięki temu wspomnienia z wyjazdu zostaną z uczestnikami na dłużej.  

ŻEGLARSKA WSPÓŁPRACA

Zarówno agencje eventowe, jak i hotele cenią długotrwałą kooperację ze sprawdzonymi partnerami. Zwracając się do hotelu, możemy zatem liczyć na polecenie godnej zaufania agencji i odwrotnie. Korzyści z wynajęcia takiego tandemu są ogromne. Event managerowie po obu stronach znają się wzajemnie, znają możliwości i ograniczenia swoich firm, mają za sobą niejedno wydarzenie, co pozwoliło im sprawdzić jakość usług partnera. Między hotelem i agencją eventową powinna też zachodzić efektywna komunikacja. To także da się wypracować na podstawie doświadczeń z poprzednich realizacji.

EFEKT WOW – NA NEPTUNA!

Nadzwyczajną wartością żeglarskiego eventu będzie współpraca z żeglarskim hotelem (…) Stworzy to niepowtarzalną atmosferę i sprawi, że pobyt będzie niezwykle spójny, bo goście w każdym momencie i w każdym miejscu natkną się na marynistyczny akcent. Pozwoli to podtrzymać ich emocje z regat i sprawi, że nawet tak prozaiczna czynność jak zameldowanie, urośnie w ich oczach do elementu żeglarskiego eventu.

Żeglarski event powstały przy współpracy żeglarskiego hotelu i żeglarskiej agencji to strzał w dziesiątkę wśród wielu pomysłów na firmową integrację. Pełen emocji wyścig, kilkudziesięciostopniowe przechyły, krajobrazy bogate w zieleń i błękit, marynistyczne akcenty w każdym elemencie pobytu – to wszystko przełoży się na zadowolenie klienta i satysfakcję event managerów.

Zorganizowanie regat, które dostarczą niezapomnianych emocji, będą przebiegały sprawnie i bezpiecznie, należy powierzyć specjalistom. Wyścigi na wodzie wymagają bowiem nie tylko podstawienia jachtów do odpowiedniego portu. To przygotowanie i oznakowanie trasy, zatrudnienie profesjonalnych sterników, skompletowanie komisji sędziowskiej, przeszkolenie uczestników oraz pomysły na ich zaangażowanie.

Karol Górski - właściciel Sailing Event, znany regatowiec, żeglarz i narciarz. Żeglarstwo to jego pasja, którą realizuje od 30 lat. Swoje żeglarskie doświadczenia z powodzeniem przenosi na grunt organizacyjny, wytyczając nowe trendy i kierunki żeglarskich eventów.

 

ZNAJDŹ NAS: