ICE Kraków otrzymał złoty certyfikat jakości Meetings Star Award!

21 stycznia w stolicy Słowenii Lublanie podczas targów branżowych CONVENTA 2020 rozstrzygnięto konkurs Meetings Star Award. Centrum Kongresowe ICE Kraków otrzymało w tym roku złoty certyfikat jakości w kategorii Convention Centres, uzyskując w pięciostopniowej skali wynik 4.91! Jedynie dwa centra kongresowe otrzymały wyższe oceny.

2020-01-28 15:57:30

W tym roku organizatorzy nie przyznali jednej głównej nagrody za rok 2019, lecz ustalone zostały progi punktowe, wedle których uczestnicy konkursu otrzymali odpowiedni stopień certyfikatu jakości. Uczestnicy konkursu z wynikiem minimum 4.81 znalazły się w złotej grupie, która odebrała nagrodę Golden Meetings Star dla obiektów kongresowych w Nowej Europie. Największą wartość punktową uzyskały Austria Center Vienna (4.95) oraz azerskie Baku Convention Centre (4.94). ICE Kraków ocenione zostało na równi z innym austrackim obiektem Ferry Porsche Congress Center z miasta Zell Am See (4.91). To już piąte wyróżnienie z rzędu dla krakowskiego venue! 
 
Jurorami w konkursie Meetings Star Award są tzw. tajemniczy goście kongresów, którzy odwiedzają imprezy organizowane w obiektach Europy Środkowej i Wschodniej. To grono specjalistów o minimum 15-letnim doświadczeniu w branży spotkań i szerokiej wiedzy w zakresie organizacji wydarzeń, których standardy wyznaczają międzynarodowe stowarzyszenia (DIN – Deutsche Industrie Norm, ICCA – International Congress and Convention Association, IAPCO – International Association of Professional Congress Organisers, APEX – Accepted Practice Exchange, AIPC – International Association of Congress Centres, MPI – Meetings Professionals International). ICE Kraków jest członkiem trzech z nich: ICCA, AIPC oraz MPI.  
 
Warto podkreślić, że jest to wyróżnienie przyznawane w 100% obiektywnie – nie zgłaszaliśmy się do konkursu, nie wypełnialiśmy też formularzy, nie prezentowaliśmy naszych działań jury. Decyzja o przyznaniu nagrody jest efektem wizyt tajemniczych gości kongresów, które realizujemy w ICE Kraków. W związku z tym audytorzy mogli zobaczyć nas podczas codziennej pracy. Stanowi to dla nas potwierdzenie, że w Krakowie przemysł spotkań jest niezwykle profesjonalny, a model funkcjonowania centrum kongresowego należy do najlepszych w Europie – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora ICE Kraków. 
 
Nowością w konkursie była możliwość oddania głosu na ulubioną destynację oraz hotel w określonych czterech kategoriach w plebiscycie „READERS’ CHOICE AWARDS”. Głosy oddawane były za pomocą strony internetowej organizatora – Kongres Magazine. 
 
Organizatorem konkursu jest magazyn „Kongres” – wiodące czasopismo branży spotkań w tzw. Nowej Europie z siedzibą w stolicy Słowenii. Dociera do ponad 53 000 specjalistów (nakład drukowany 5000, wydanie cyfrowe 38 000, dystrybucja głównie w Belgii, Francji, Włoszech, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Słowenii). Magazyn od lat pomaga budować silną pozycję Europy Środkowej i Wschodniej na mapie światowego przemysłu spotkań, będąc członkiem sieci IMRN (International Meetings Review Network). 
 
Przypomnijmy, że Centrum Kongresowe ICE Kraków otrzymało nagrodę dla najlepszego centrum kongresowego Nowej Europy w dwóch pierwszych latach swojej działalności (2015 i 2016), a w następnych latach plasowało się na drugim i trzecim miejscu. Tegoroczny laur w postaci Gold Meetings Star potwierdza, że Kraków jest coraz bardziej docenianą lokacją dla organizatorów wydarzeń, zaś realizacja kongresów i konferencji, za którą odpowiada zespół operatora venue – Krakowskiego Biura Festiwalowego – pozostaje na niezmiennie wysokim, światowym poziomie. 

ZNAJDŹ NAS: