Agencja Berm generalnym wykonawcą 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Agencja Berm Creative Production Group odpowiadała za przygotowanie i kompleksową realizację 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, która odbyła się w dniach 2-12 lipca w krakowskim Centrum Kongresowym ICE.

2017-09-04 12:30:25
Autor:

Polska po raz pierwszy w historii była gospodarzem 11-dniowych obrad Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, podczas których przedstawiciele 21 państw członkowskich podejmowali decyzje dotyczące dóbr kultury i przyrody na całym świecie. W roli obserwatorów obecne były delegacje rządowe z blisko 170 Państw-Stron Konwencji oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych zrzeszonych przy UNESCO. W sumie tegoroczny zjazd zgromadził ponad 3000 gości ze 137 państw świata.

Berm Creative ProductionGroup, jako generalny wykonawca, odpowiedzialny był za kompleksową realizację wydarzenia. Agencja odpowiadała za przygotowanie scenografii oraz cateringu podczas wszystkich wydarzeń 41. Sesji Komitetu, jak również organizację transportu gości oraz obsługę recepcji i aspektów technicznych. Jej rolą była także bieżąca kontrola nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem imprez. Zamawiającym był Narodowy Instytut Dziedzictwa.

"Ponad półtora miesiąca bardzo intensywnej pracy nad realizacją tego wydarzenia zaowocowało przygotowaniem „excellentsession”, jak określali to najczęściej nasi goście. Jesteśmy dumni, że pokazaliśmy się z najlepszej strony, co niewątpliwie jest ogromną zasługą doskonałej współpracy ponad 600 osób" – podsumowuje projekt  Janusz Jabłoński, Prezes Zarządu Berm Creative Production Group.

Wydarzenie poprzedziły 7-dniowe montaże, w trakcie których w Centrum Kongresowym ICE zaaranżowano na potrzeby zjazdu ponad 50 pomieszczeń, w tym: salę obrad plenarnych, sale spotkań, konferencji, pokoje dla gości VIP, tymczasowe biura dla pracowników UNESCO oraz polskich instytucji, media room, kioski z publikacjami i wiele innych. Wokół Centrum Kongresowego ustawiono strefę bezpieczeństwa z całodobową ochroną i kontrolą wejścia. W tym celu powstała hala namiotowa, która w wygodny i estetyczny sposób zaaranżowana została do potrzeb rejestrowania oraz kontroli ponad 2000 osób, które każdego dnia wchodziły na teren Centrum.W budynku ICE zorganizowano punkty informacyjne, printing office oraz strefę komputerową i lunchową. Uczestnikom zapewniono opiekę medyczną orazwsparcie tłumaczy symultanicznych i konsekutywnych, jak równieżdostęp do WIFI. Całość obrad plenarnych byłatransmitowana on-line.Elegancka i praktyczna aranżacja foyer zapewniła gościom komfort spotkań nieformalnych oraz możliwość odpoczynku. W trakcie 11 dni kongresu rozdystrybuowano ponad 20 tysięcy publikacji oraz 40 tysięcy wyprodukowanych materiałów promocyjnych.

W przestrzeni ICE Kraków, Agencja dlaorganizacji NGO i rządów ponad 15 państw świata, zorganizowała dodatkowe 53 wydarzenia, czyli tzw. side eventy. Były toprelekcje, seminaria, wystawy, wydarzenia kulturalne i koncerty.

Najbardziej doniosłym wydarzeniem, zrealizowanym przez Berm Creative Production Group podczas Sesji UNESCO, była Ceremonia Otwarcia, która odbyła się na Zamku Królewskim na Wawelu. W ramach przygotowań oraz koordynacji uroczystości na terenie Zamku zaaranżowano dziedziniec zewnętrzny, na którym podczas czterech nocy montażowych powstała ponad 80-cio tonowa konstrukcja namiotu przeznaczonego na wieczorny bankiet. Z kolei dziedziniec arkadowy zaaranżowany został na potrzeby oficjalnego otwarcia z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy,  Dyrektor Generalnej UNESCO Iriny Bokovej oraz oficjeli rządu i delegatów. 

Rolą Agencji w przygotowaniu ceremonii otwarciabyło zaprojektowanie aranżacji przestrzeni obu dziedzińców, w tym:stworzeniescenografii, realizacja oświetlenia ceremonii i doświetlenia fasad Zamku Królewskiego i przyległych zabytków, zapewnienie nagłośnienia koncertu Leszka Możdżera i orkiestry AUKSO oraz wyposażenie namiotu bankietowego. Ważnym elementem było także przygotowanie tłumaczeń symultanicznych.

Ponadto, podczas 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa Agencja BERM zorganizowała dla uczestników kongresu 38 wycieczek turystycznych. Odwiedzający Kraków goście mieli możliwość zwiedzenia między innymi polskich obiektów i miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, takich jak: Kopalnie Soli w Wieliczce oraz w Bochni, obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau czy najnowszy polski wpis na Liście - Kopalnię rud ołowiu, srebra i cynku w Tarnowskich Górach.

Źródło: Agencja Berm 

ZNAJDŹ NAS: