Kopalnia soli „Wieliczka” – poznaj tajemnice udanego eventu!

Szukasz miejsca idealnego na szkolenie, konferencję czy bankiet? Zajrzyj pod ziemię! To właśnie tutaj, na głębokości ponad 100 m, w kilkusetletniej kopalni znajdziesz doskonałe warunki dla organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń.

2019-07-29 13:41:32

Kopalnia soli w Wieliczce to miejsce, w którym możesz doświadczyć, jak historia i tradycja przeplata się z nowoczesnością. Bogate dzieje zabytku i kilkusetletni dorobek zostały uznane za szczególne dobro, które należy cenić i chronić. Rangę kopalni podkreśla wpis na prestiżową Pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Siły natury i pokolenia pracujących tu górników zostawiły swoje niezatarte ślady, tworząc magiczny i tajemniczy świat. Dzisiaj możesz skorzystać z potencjału tego unikatowego miejsca i zorganizować niepowtarzalną imprezę w głębi ziemi, która zachwyci Twoich gości.

Tętniące życiem podziemne miasto, czyli wszystko, czego potrzebujesz do organizacji wymarzonego eventu

Podziemia Kopalni soli w Wieliczce odwiedza każdego roku prawie dwa miliony turystów z całego świata. To jedna z największych atrakcji turystycznych na mapie Polski i Europy. Prawdziwe, pełne życia miasto z labiryntem korytarzy prowadzących w głąb ziemi to raj dla zwiedzających, pragnących poznać sekrety kopalni, ale także oryginalne miejsce na wyjazd integracyjny, szkolenie lub bankiet.

To, co może Cię pozytywnie zaskoczyć jako organizatora eventów, to imponująca infrastruktura bankietowa i konferencyjna – 7 wykutych w soli sal o powierzchni od 58 do 680 m², położonych ponad 100 m pod ziemią. Zaskakują także niespotykana nigdzie indziej naturalna sceneria, aura tajemniczości, doskonała akustyka oraz mikroklimat sprzyjający zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Każda z podziemnych sal ma zaplecze gastronomiczne, które umożliwia przygotowywanie potraw na miejscu, ze szczególną dbałością o najwyższą jakość i smak. Szefowie kuchni dopełnią starań, aby zaspokoić kulinarne gusta Twoich gości.  

Kolejnym atutem kopalni jest jej lokalizacja – zaledwie kilkanaście kilometrów od centrum Krakowa, przy trasie A4, z doskonałym połączeniem z lotniskiem Kraków-Balice. Na miejscu masz do dyspozycji wygodne parkingi dla samochodów i autokarów.

Atrakcje ze szczyptą soli

Imprezę pod ziemią możesz uzupełnić o dodatkowe atrakcje dla gości. Możliwości masz wiele – od zwiedzania słynnej Trasy Turystycznej, wypraw na Trasę Górniczą, koncertów górniczej orkiestry, po przeprawy promem przez jezioro solankowe czy spotkanie ze Skarbnikiem. Każdy znajdzie coś dla siebie. Miłym gestem dla gości mogą być drobne upominki inspirowane solą, przygotowane według Twojego zamówienia.

Wokół kopalni

Szukasz hotelu dla gości? Skorzystaj z noclegów w należącym do Kopalni soli „Wieliczka” hotelu Grand Sal****. Kameralny obiekt w sercu zabytkowego parku, tuż obok Szybu Daniłowicza, gwarantuje niezakłócony wypoczynek, z dala od miejskiego zgiełku, przy jednoczesnej dostępności atrakcji kopalni na wyciągnięcie ręki.

Aby maksymalnie wykorzystać czas w Wieliczce, możesz zabrać gości do tężni solankowej. Wypoczynek na świeżym powietrzu, inhalacje i spacery zapewnią im dobre samopoczucie i miłe wspomnienia.

Jak zorganizować imprezę w Kopalni soli „Wieliczka”? To łatwiejsze, niż myślisz!

Na początku zajrzyj na stronę www.kopalnia.pl/imprezy. Znajdziesz tam wszelkie potrzebne informacje i obejrzysz sale, które spełniają Twoje kryteria. Szczegóły wydarzenia omówisz z pracownikiem Działu Organizacji Imprez, który przygotuje dla Ciebie kalkulację cenową, przedstawi ofertę atrakcji dla gości, odpowie na pytania dotyczące organizacji wydarzenia pod ziemią oraz pozostanie do Twojej dyspozycji, aż do momentu realizacji imprezy i rozliczenia końcowego. Możesz także liczyć na pomoc w opracowaniu scenariusza imprezy.

Podjęcie decyzji o organizacji imprezy pod ziemią może ułatwić Ci wizyta w kopalni i dokładne obejrzenie podziemnych sal czy degustacja menu. W tej sytuacji również pomocą służą pracownicy Działu Organizacji Imprez, którzy z radością oprowadzą Cię po podziemnym mieście. Pamiętaj, że dewizą kopalni jest elastyczność i indywidualne podejście do każdego klienta, szczególnie ważne przy organizacji konferencji, imprez czy wydarzeń kulturalnych.

Do zobaczenia w kopalni tajemnic!

ZNAJDŹ NAS: