Event niejedno ma imię: gdzie zorganizować przyjęcie weselne?

Eventy to nie tylko kongresy, konferencje czy imprezy integracyjne. Wspominając o eventach nie można pominąć tych produkowanych niemalże masowo, czyli o przyjęciach weselnych. Wesela dotyczą pośrednio bądź bezpośrednio każdego z nas. Jako gość weselny nie mamy wpływu na miejsce czy charakter imprezy, ale już jako organizator jak najbardziej. Z racji, że młode pary inwestują coraz więcej zaangażowania i środków finansowych w przedsięwzięcie jakim jest wesele, warto podejść do tematu profesjonalnie, analizując dostępne możliwości.

2019-06-25 06:59:45
Autor:

 

Wybór miejsca jako punkt wyjścia

 

Wybór miejsca na przyjęcie weselne jest jednym z najważniejszych elementów rozpoczynających przygotowania do ślubu. Ta decyzja powinna być punktem wyjścia, ponieważ to od niej uzależnione są kolejne kroki. Nie da się ukryć, że powstaje coraz więcej sal weselnych i teoretycznie nie powinno być problemu z wyborem odpowiedniej, jednak warto mieć na uwadze, że sala sali nierówna. To, co należałoby rozważyć w pierwszej kolejności, to weselny budżet i kwotę, jaką państwo młodzi założyli na organizację przyjęcia. Biorąc pod uwagę całkowity budżet wydzielamy z niego sumę, którą możemy przeznaczyć na wynajem sali (w tym catering). Gdy finanse nie stanowią już dla nas żadnej zagadki, warto zastanowić się nad charakterem imprezy, który najbardziej odda oczekiwania młodej pary. Współczesne przyjęcia weselne mają dość zróżnicowany styl, który jest uzależniony nie tylko od osobistych preferencji narzeczonych, ale często także od oczekiwań rodziców, rodziny czy znajomych. Priorytetem dla organizatora jest znalezienie złotego środka i postawienie na stylistykę przyjęcia, która będzie zbieżna z wizją młodej pary – w końcu najważniejsze, aby to oni czuli się swobodnie.

 

Lokalizacja uzależniona od charakteru przyjęcia

Osobom ceniącym niezwykłą elegancję i wytworność poleca się organizację przyjęcia „po królewsku”, kiedy to przenosimy gości weselnych w baśniowy świat. Taki charakter wydarzenia możemy osiągnąć dzięki balowym strojom oraz organizacji przyjęcia w zamku, pałacu czy dworku. Smaczku doda także karoca zaprzężona w konie oraz elegancka dekoracja i wysublimowany bufet. Z kolei tym, którzy na co dzień podążają za nowinkami warto zaproponować wesele w plenerze, gdzie wnętrze namiotu może imitować salę balową. Natomiast dla tych, którzy stawiają na bardzo swobodny i nieoficjalny charakter imprezy, dobrym rozwiązaniem będzie klub czy pub. Dla większości młodych par wesele na zamku czy w klubie to skrajności, które raczej nie spełnią ich preferencji. Państwo młodzi szukają zazwyczaj czegoś pomiędzy, czyli lokalizacji, która z jednej strony będzie elegancka i z klasą, a z drugiej zapewni gościom swobodę, czyli coś, co zapewnia dobre samopoczucie i naturalność. Gdzie w takim razie upatrywać złotego środka i jak znaleźć salę idealną? Odpowiedzią na klasyczny i ponadczasowy charakter przyjęcia weselnego są z całą pewnością bankietowe sale hotelowe. Z reguły są to miejsca gotowe na organizację przyjęć tego typu i wystarczy zaledwie gustowna dekoracja, żeby taka sala stała się idealnym miejscem na organizację przyjęcia weselnego. 

Przyjęcie w kameralnej atmosferze

Jeżeli chodzi o dostępność sal w hotelach, teoretycznie nie powinniśmy narzekać na ograniczony wybór – wręcz przeciwnie. Jest to jednak tylko teoria, ponieważ częstym mankamentem, na który wskazują młode pary, jest fakt, że w trakcie ich przyjęcia weselnego organizowanego w hotelu, równolegle odbywają się tam inne wydarzenia, a goście weselni sąsiadują z gośćmi hotelowymi. Takie wesele z całą pewnością traci w jakiś sposób swój kameralny i wyjątkowy charakter. Na szczęście na hotelowej mapie znajdziemy obiekty, które są ukierunkowane na gościa weselnego i gwarantują hotel na wyłączność. Nie da się ukryć, że jest to niezwykle cenione przez wymagającego i świadomego klienta. Wśród wspomnianych hoteli szczególną uwagę warto zwrócić na Hotel Tatry, który poza wspomnianą otwartością, wyróżnia się także niebanalną lokalizacją.

 

Co wpływa na wyjątkowość lokalizacji

Hotel Tatry to najwyżej położony hotel w Polsce, z zachwycającym widokiem na Tatry. Jak łatwo się domyślić, widok ten nie umknie także młodej parze oraz gościom weselnym. Obiekt zajmuje aż 5 ha i może poszczycić się przepięknym plenerem oraz panoramą Tatr. Tym, co przyciąga poza widokiem, jest z pewnością świeże powietrze i jedyna w swoim rodzaju górska atmosfera. Powyższe atuty wpływają na to, że niektórzy są w stanie przemierzyć wiele kilometrów tylko po to, by zorganizować event w tak niebanalnym miejscu. Co najważniejsze, Hotel Tatry pomoże nam w organizacji nie tylko przyjęcia weselnego. Obsługa zajmie się również organizacją wieczoru panieńskiego, kawalerskiego czy poprawin. Obiekt ten oddaje w ręce profesjonalistów kompleksową koordynację wydarzenia. Oczywiście, co istotne w przypadku organizacji przyjęcia weselnego w hotelu, nie musimy martwić się o miejsca noclegowe dla naszych gości. W Hotelu Tatry znajduje się 50 pokoi (w tym studia i apartamenty), zaś tym przeznaczonym dla nowożeńców nie pogardziłaby nawet para królewska. Co zaskakujące, jest on dostępny w wyjątkowo przystępnej cenie specjalnej. Miejsce tego typu jest również idealną lokalizacją do organizacji ślubu w plenerze, który to zdobywa coraz więcej amatorów – tutaj Hotel Tatry również może poszczycić się idealną na tę okazję pergolą ogrodową, będącą nietuzinkową oprawą ślubu pod gołym niebem.

 

Zabawa do białego rana

Wesela mają do siebie to, że zarówno para młoda, jak i goście liczą na zabawę taneczną do białego rana. Wiadomo, że ciężko zmotywować wszystkich gości do zabawy w tym samym czasie i z reguły wygląda to tak, że część osób szaleje na parkiecie, a część zasiada w tym czasie przy stołach. Dlatego właśnie bardzo istotne jest to, by sala bankietowa była połączona z parkietem, tak by nie rozdzielać gości. Taką salą dysponuje wspomniany już Hotel Tatry, gwarantując przestrzeń dla ponad stu osób. Ponadto obiekt oddaje do użytku salę kominkową z drink barem, która przyciąga gości weselnych niczym magnes. Tym, na co należy zwrócić uwagę szczególnie w sezonie letnim, a więc okresie, kiedy to organizuje się najwięcej przyjęć weselnych, są plenerowe smaczki oferowane przez Hotel Tatry. Poza wspomnianymi już widokami na prowadzenie wychodzą altana grillowa wraz z infrastrukturą oraz regionalny szałas „Pod Wilkiem” z tarasem widokowym. Nie da się ukryć, że goście weselni są wręcz zafascynowani powyższymi punktami.

Kompleksowość działań

Wybierając salę weselną zawracajmy uwagę na to, czy preferowane przez nas miejsce gwarantuje nam kompleksowość działań, a tym samym odciąży nas z wielu punktów weselnej listy przygotowań. Zweryfikujmy, czy obiekt ten jest w stanie pomóc nam w rezerwacji terminu ślubu w pobliskich kościołach lub zaproszeniu urzędnika stanu cywilnego udzielającego ślubu w plenerze. Istotne również to, czy otrzymamy pomoc w zakresie organizacji oprawy muzycznej oraz czy oferta uwzględnia atrakcje dodatkowe, takie jak pokazy barmańskie, gotowanie na żywo, wypuszczenie gołębi czy lampionów. Nie zapominajmy też o logistyce – samochodzie czy bryczce dla państwa młodych oraz autokarach lub taksówkach dla gości weselnych. Jak pokazuje praktyka, Hotel Tatry jest w stanie odciążyć nas ze wszystkich wspomnianych aktywności. Ale to nie wszystko. Obiekt zapewnia także oprawę fotograficzną i wideo, a dekoracja kwiatowa oferowana przez hotel obejmuje nie tylko salę bankietową, ale i kościół. Obiekt zatroszczy się również o zaproszenia ślubne i papeterię, a także o obrączki, fryzury i makijaże. Miłośnikom regionalnych klimatów zapewni zabawy regionalne oraz tradycyjne obyczaje i obrzędy, takie jak pytoce, śpasy, ocepiny i przyśpiewki. A to, co rozkocha podniebienia gości, to wyjątkowe menu regionalne.

Nie da się ukryć, że organizacja przyjęcia weselnego zdjęła sen z powiek już niejednej parze młodej, dlatego tak istotne jest, aby stawiać na sprawdzonych partnerów, którzy odciążą nas w tych skomplikowanych i rozbudowanych przygotowaniach. Wybierajmy świadomie, tak by organizacja przyjęcia weselnego była przyjemnością a nie skomplikowanym, smutnym obowiązkiem.

ZNAJDŹ NAS: